Skip to content
26 marzec / Szogunasty

Mini-recenzja. Zombie Panic! Source.

Ostatni miałem przyjemność wrócić do kilku modów opartych na silniku Source. Jednym z moich ulubionych jest Zombie Panic! Source i postanowiłem napisać o nim kilka słów. ZP!S jest modyfikacją multiplayer, gdzie dwie drużyny walczą o przetrwanie, czyli tytułowe Zombie, przeciwko ocalałym ludziom. 

Zombie Panic! Source śmiga na najnowszej wersji silnika od Zaworów więc większość bajerów graficznych jest jak najbardziej dostępna. Jakość modeli przyzwoita, zombi wyglądają jak zombie, ludzie jak ludzie – do niczego się przyczepić nie można. Mapy są dosyć ciasne oraz ciemnawe więc napięcie wzrasta gdy przemykamy przez korytarze i nie wiemy czy gdzieś za rogiem nie czai się głodny umarlak. Szkoda, że mapy są mało urozmaicone. Najczęściej jest to domek po środku mapy i po nim się ganiamy. 

Odgłosy zombie, wystrzałów borni są zrobione profesjonalnie. Odgłos czającego się truposza sprawia, że wszystkie włosy (;)) stają dęba. Muzyka jakaś jest, ale nie zapada w pamięć. Najważniejszą rzeczą w tej modyfikacji jest współpraca. Jest kilka map gdzie trzeba znaleźć klucze, następnie hackować komputer. W tym momencie Twoi towarzyszę muszą Cię osłaniać za wszelką cenę. Chodzenie samemu po mapie mija się z celem, gdyż najczęściej w takim przypadku kończymy grę w kilka minut. Widać, że jest to survival horror, gdyż amunicji jest mało a bronie maszynowe są jedna, dwie na mape. Większość osób natomiast musi korzystać z pistoletów lub bornii białej któej jest w brud. Im więcej obciążenia mamy, tym wolniej biegamy, więc nie ma sensu chomikować amunicji dla broni której nie posiadamy. Jeśli widzimy kolege z MP5, podrzucamy mu amunicjie, on zrobi z niej lepszy porzytek, a my szybciej uciekniemy. 😉 

Zombie Panic! Source jest dobrą odskocznią od Left 4 Dead, Dead Island i w dodatku darmową. Jedynym warunkiem który musimy spełnić jest to, że należy mieć zainstalowaną jakąkolwiek grę opartą na silniku Source, z wyjątkiem HL2:DM, HL2:Lost Coast.

Jeden komentarz

zostaw komentarz
  1. Dominik / 21 czerwiec 2015

    Ciekawa recenzja.

Zostaw komentarz

Szablon Paperpunch. Modified by Szogunasty.
Wordpress.pl stat4u