Skip to content
9 styczeń / Szogunasty

Mini-recenzja. Far Cry 3.

fc3

W końcu po odzyskaniu procesora z gwarancji mogę nadrobić zaległości. Trochę się ich narobiło więc postanowiłem zacząć od czegoś długiego i w miarę rozbudowanego. Od razu wybrałem jeden z gorętszych tytułów 2012 roku, czyli Far Cry 3. Początkowo nie byłem zbytnio zachwycony, że akurat w ten tytuł się zagłębię gdyż wydawał się dosyć nudny. Po obejrzeniu kilku zwiastunów, przeczytaniu recenzji wydawało się to dosyć miałkie. Ale skoro miałem już grę kupioną to grzech nie zagrać, prawda? Niedawno wymieniłem większość podzespołów więc sprzęt pozwalał mi na uzyskanie najwyższych możliwych ustawień graficznych. Po ujrzeniu animacji, jakości tekstur, oświetlenia – oniemiałem. Jest to na prawdę genialnie zrobione. Wygląd dżungli, zwierząt – klimat ciepłej ale złowieszczej wyspy aż wylewa się z monitora. Przyznam, że nie wiem z jakiego silnika korzysta gra, ale trzeba przyznać, że możliwości w tym aspekcie ma ogromne. Ale tak rozmarzyłem się nad grafiką a trzeba przejść do najważniejszego – fabuły i grywalności. Historia zaczyna się dosyć wesoło ale nagle przeradza się w piekło dla głównego bohatera i jego grupki przyjaciół. Myślę, że fabularnie gra jest dosyć ciekawa i sprawnie poprowadzona. Przyjemne cutscenki i wyraziste postacie – wszystko super(np. główny czarny charakter, Vass, który "gra" fenomenalnie), niespodziewane zwroty akcji. To lubię.

fc3_miniPoza główną linią fabularną mamy dosyć sporo misji pobocznych, znajdziek. M.in przejmowanie masztów radiowych aby odkryć kolejną część mapy oraz odbijanie od piratów/grup zorganizowanych posterunków aby móc skorzystać z "szybkiej podróży". Osobiście zbytnio nie grałem w misje zlecone przez tubylców gdyż były dla mnie zbyt nudne, szybkie i monotonne. Natomiast przejmowanie masztów i odbijanie posterunków to sama przyjemność, szczególnie tego drugiego gdyż mamy na prawdę multum możliwości – wparować na "Hura!", zdejmować wroga po kryjomu lub z odległości snajperką z tłumikiem.  

Tytuł polecam jak najbardziej. Gra zapewni nam wiele godzin wspaniałej rozrywki i pozwoli przeżyć na prawdę emocjonującą historię która zapada w pamięć.

Zostaw komentarz

Szablon Paperpunch. Modified by Szogunasty.
Wordpress.pl stat4u