Skip to content
18 marzec / Szogunasty

Mini-blog. Muzyka i subkultura.

Muzyka od dawna kształtowała społeczeństwo, budowała więzi, historię. Jak to wygląda dzisiaj? Wszystko zależy od nas, odbiorców. 

Cofnijmy się w czasie do lat 70. XX. Okres wysypu subkultur, prekursorów dzisiejszych gatunków muzyki. Od tamtego momentu zaczeły pojawiać się narzucane przez daną grupę fanów zasady postępowania, zachowania oraz styl ubioru. Jako przykład (najważnieszy w owym okresie)  można podać tzw. rockmenów. Buntowniczy ubiór, ignorowanie nadanych przez społeczeństwo zasad, działanie według własnych upodobań. Nurt ten przetrwał aż do dnia dzisiejszego, lecz wraz z upływem czasu, pojawiły się nowe. Wraz z nowymi odmianami muzyki, pojawiły się grupy fanów, które także narzuciły własny tok postępowania. Najpopularniejszym aktualnie jest hip-hop, który ostatnimi czasy jest lubiany wsród mlodzieży. U większości miłośników tego rodzaju muzyki zauważyć można „luźne” podchodzenie do wszystkich napotkanych sytuacji. Niekiedy agresywne, wulgarne zachowanie wobec rówieśników lub instytucji państwowych. Wszystko zależy od przekazu danego wykonawcy i jego odbiorców. Każda grupa, dobiera własne zasady, przez które stara się wyróżnić i pokazać swoją inność. Szerokie spodnie (hip-hop), długie włosy(rockmeni). Większość grup ustala atrybut , dzięki któremu od razu można ich rozpoznać.

Siła wpływu zalezy od człowieka, jedna osoba słucha muzyki metalowej, ale nie utożsamia się z nią, inna robi wszystko według „regulaminu”.   Z własnego doświadczenia mogę wywniskować, że duża ilość osob jest zaćmiona danym rodzajem, wykonawcą. Skutkuje to brakiem własnego zdania i akceptowanie wszystkiego, co przekże im wokalista. Myślę, że muzyka powinna być jedynie dopełnieniem nas samych, naszego charakteru. Nie ustalać nam drogi wyboru, lecz jedynie pomóc w jej wyborze.
Zostaw komentarz

Szablon Paperpunch. Modified by Szogunasty.
Wordpress.pl stat4u